detail-blog
آگوست 13, 2023

تحقیقات علمی در زمینه مبلمان شهری

امروزه با گذر از قسمت‌های مختلف شهر می‌توانید اجزا و وسایل مختلفی را در سطح شهر مشاهده کنید. مبلمان شهری قسمت قابل توجهی از شهر را تشکیل می‌دهند. مبلمان دربرگیرنده اجزای مختلف و زیادی مانند میز، نیمکت، صندلی، انواع تابلوها و وسایل بازی می‌شوند. مبلمان شهری از جوانب مختلفی دارای اهمیت هستند و می‌توانند مفید فایده باشند. وجود مبلمان شهری در سطح شهر الزامی می‌باشد و می‌تواند از لحاظ زیبا سازی شهر کاربرد داشته باشد.

مبلمان شهری در سطح شهر می‌توانند با سازگاری با بافت محل قرارگیری فضایی زیبا و جذاب به وجود بیاورد. وجود مبلمان می‌تواند بستری برای افرایش تعاملات و روابط اجتماعی بشود. حتی در صورتی که مبلمان شهری طراحی خلاقانه‌ای داشته باشند، می‌تواند حتی منجر به افزایش گردشگری منطقه بشود. چنین اجزایی در سطح شه می‌توانند با کاربردهای گوناگون طراحی و تولید شوند. برای مثال مبلمانی که مردم و شهروندان میتوانند در آن جا استراحت کنند، مبلمانی که امکان بازی کودکن را فراهم می‌کند ومبلمانی که جنبه زیبایی برای سطح شهر دارد.

مبلمان شهری می‌توانند سبب افزایش کیفیت زندگی شهروندان بشود، زیرا زمان زیادی از روز برخی از شهروندان در سطح شهر می‌گذرد. این مبلمان می‌توانند برای آن‌ها فضایی امن و جذاب ایجاد کنند. همان طور که ذکر شد مبلمان شهری دارای کاربردهای فراوانی هستند و از آن‌ها می‌توان حتی به عنوان محلی برای برگزاری جشن های مختلف استفاده کرد.

با مطلع شدن از ارزش و اهمیت مبلمان شهری می‌توان پی برد که وجود آن‌ها ضروری است. پس باید مبلمان شهری طراحی درست و اصولی داشه باشند و از جوانب مختلف بررسی بشوند تا بهترین و بیشتر کاربرد را داشته باشند.

تحقیقات و بررسی نتایج تحقیقات مبلمان شهری

بدیهی است که برای موضوعی که از اهمیت زیادی برخوردار است تحقیقات و بررسی‌های مختلفی صورت پذیرد تا تمام جزئیات درست و صحیح باشد. در زمینه مبلمان شهری نیز تحقیقات علمی زیادی انجام گرفته است تا این موضوع به درست ترین شکل ممکن انجام شود. این تحقیقات نشان می‌دهند که این مبلمان در صورت طراحی درست و اصولی می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی بر شهر و سطح کیفیت زندگی شهروندان داشته باشد.

تحقیقات خبر از این دارند که وجود مبلمان مناسب در سطح شهر میزان فعالیت بدنی شهروندان را افزایش می‌دهد و احساس امنیت و آرامش را در شهروندان به وجود می‌آورد. تحقیقات نشان می‌دهند که افرادی که در محل زندگی یا اطراف محل زندگی خود مبلمان شهری بیشتر وچود دارند، احتمال انجام فعالیت‌هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سوار و سایر فعالیت‌های فیزیکی بیشتری را دارند. مبلمان شهری می‌تواند بستر و فضایی مناسب برای گفت و گو یا تعاملات و روابط اجتماعی شهروندان به یکدیگرباشد. مبلمان شهری می‌توانند در اندازه و اشکال مختلفی طراحی و تولید شوند. مواد بکار رفته در مبلمان، اندازه و شکل طراحی آن‌ها وابسته به کاربرد و محل قرارگیری آن‌ها در سطح شهر است.

برای طراحی آن‌ها می‌توان از فرهنگ و تاریخ منطقه نیز الهام گرفت تا مبلمانی زیبا و در عین حال یادآورنده تاریخی منطقه باشد.

مبلمان شهری می‌توانند باعث زیبایی بیشتر منطقه و افزایش ارزش املاک و مستغلات بشود.

نتیجه‌گیری

مبلمان شهری یکی اجزای مهم تشکیل دهنده شهر به حساب می‌آیند. مبلمان شهری می‌توانند در اندازه و اشکال مختلف با مواد متفاوت طراحی و تولید شوند. انتخاب این مواد وابسته به کاربرد و محل قرارگیری این مبلمان بستگی دارد. وجود این مبلمان برای یک شهر الزامی است، زیرا از جوانب مختلف کاربرد دارد و روی شهر و شهروندان تاثیر می‌گذارند. برای طراحی مبلمان برای عوامل مختلفی بررسی شوند تا مبلمان با بهترین شکل و بالاترین کاربرد طراحی شوند.

تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان دهنده تاثیر بسیار زیاد این مبلمان بر شروندان است. وجود مبلمانی با طراحی درست و خلاقانه در سطح شهر می‌تواند روی کیفیت زندگی مردم تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان می‌دهند مبلمان از ارزش بالایی برخوردار هستند و می‌توانند سبب افزایش ارزش املاک و مستغلات منطقه داشته باشد. بنابراین، مبلمان شهری می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مناسب برای شهرها باشد.

وجود مبلمان روی فعالیت‌های مردم و شهروندان یک منطقه تاثیر می‌گذارد و آن را افزایش می‌دهد. مبلمان شهری بستری مناسبی برای برقراری روابط اجتماعی نیز هستند.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • خدمات پس از فروش

 • ضمانت کالا

 • پشتیبانی آنلاین

تهران، خیابان سازمان آب نرسیده به اشرفی اصفهانی روبروی نهم شمالی پلاک 318 طبقه 3 واحد 16

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی کیان پارک می باشد

محصول به سبد خرید اضافه شد

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
بستن

کالاها

دسته بندی ها