پایه چراغ پارکی یا پایه چراغ روشنایی، سازه ای فلزی است که برای تامین نور پارک ها و بوستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله پارکی با اسم هایی مثل پایه‌ چراغ روشنایی خیابانی، پایه‌ چراغ روشنایی گالوانیزه، پایه روشنایی معابر و پایه‌ چراغ برق هم شناخته می شود. پایه چراغ پارکی به دلیل آنکه مدام در معرض تابش نور خورشید و بارندگی قرار دارد، باید از جنس و اتصالات مقاومی برخوردار باشد همچنین استحکام پایه باید در حدی باشد که در اثر باد، آب و هوا یا ضربه های تصادفی دچار واژگونی نشود. این وسیله بر اساس نوع کاربری و فضای نصب، از 2 تا 18 متر، ارتفاع دارد.

پایه چراغ پارکی

چراغ‌های پارکی که به اسم‌های مختلفی مثل چراغ روشنایی یا حیاطی هم شناخته می‌شوند، در فضاهای آزاد و عمومی مثل پارک‌ها، بوستان‌ها، محیط‌های خیابانی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چراغ‌ها برای استوار ماندن و تامین روشنایی محیط، نیاز به یک پایه دارند و نوع پایه چراغ پارکی هم بر اساس پارک یا محیطی که نیاز به روشنایی دارد، شامل سه نوع بلند، متوسط و کوتاه است. با نصب پایه در پارک‌ها می‌توان هر نوع چراغی را بر روی آن نصب کرد و تا سال‌ها نیز قابل نگهداری و استفاده است.

چراغ پارک

پایه چراغ پارکی، سازه‌ای مستحکم و از جنس فلز است که در کنار سایر المان‌ها مانند چراغ و پروژکتور، در خیابان‌ها، معابر شهری، اتوبان‌ها، فضاهای باز مانند بوستان‌ها، پارک‌ها، مجتمع‌های مسکونی و… استفاده می‌شود. با استفاده از پایه، می‌توان نور محیط را با نصب چراغ‌های مختلف بر روی آن، تامین کرد. انواع چراغ‌های روشنایی قابل نصب بر روی پایه هستند و انتخاب نوع پایه و چراغ، بستگی به ویژگی‌های محل نصب دارد. استفاده از پایه باعث می‌شود که روشنایی محیط برای همیشه تامین شود زیرا همواره در جای خود استوار است و به دلیل جنس مقاومی که دارد، در برابر عواملی مثل باد و بارندگی دچار واژگونی یا تاب خوردن نمی‌شود.

جنس و پوشش پایه چراغ پارکی

پایه چراغ پارکی به دلیل آنکه همواره در معرض عوامل محیطی مثل بارندگی و آفتاب مستقیم قرار دارد، حتما باید مقاوم باشد و جنس و اتصالات باکیفیتی برای ساخت آن استفاده شوند. جنس این پایه از فلز است و برای مقاوم کردن آن از پوشش گالوانیزه نیز استفاده می‌شود. با فرایند گالوانیزاسیون، فلز در برابر بارندگی ضد زنگ خواهد بود و در برابر آسیب‌های خورنده هم دچار خوردگی و سایش نخواهد شد. برای ایجاد زیبایی ظاهری پایه، از رنگ اپوکسی یا رنگ الکترواستاتیک هم استفاده می‌شود و انتخاب رنگ به سلیقه مشتری و با در نظر گرفتن کاربری پایه است.

اتصالات پایه چراغ باغی

محل نصب پایه چراغ پارکی در محیط بیرونی و فضای باز است به همین دلیل مدام در معرض بارندگی، آفتاب، باد شدید و عوامل محیطی قرار دارد. با توجه به این موضوع، برای پایه باید از اتصالات محکم استفاده کرد. اتصالات اصلی این پایه شامل بِیس پلِیت و بولت هستند که پایه را به فونداسیون نصب می‌کنند. بیس پلیت در قسمت زیرین پایه که روی زمین یا فوندانسیون قرار دارد، نصب می‌شود و از پیچ‌های لنگر هم که فولادی هستند، در صفحه پایه استفاده می‌شود. پیچ‌های لنگر باعث تقسیم فشار و افزایش استحکام در اتصالات پایه می‌شوند.

از اتصالات پایه چراغ روشنایی شامل فونداسیون بتنی هم می‌باشد که جنس بتنی دارد و باعث پایداری و پشتیبانی پایه می‌شود همچنین میلگردهای آرماتور برای نصب پایه استفاده می‌شوند تا حداکثر استحکام برای پایه فراهم شود.

کاربردهای مختلف پایه چراغ پارکی

کاربرد پایه چراغ فقط برای نصب شدن در پارک‌ها نیست بلکه دارای موارد استفاده دیگری هم می‌باشد از جمله آنکه:

  • معابر و خیابان‌ها
  • اتوبان‌ها
  • پارک‌ها و فضای سبز
  • ورزشگاه‌ها
  • فرودگاه‌ها
  • پارکینگ‌ها
  • مراکز خرید
  • مجتمع‌های مسکونی و صنعتی

از مدل‌های سایز متوسط تا کوچک پایه چراغ برای نصب در باغ‌ها و فضاهای کوچک‌تر استفاده می‌شود اما مدل‌های سایز بزرگ و مستحکم‌تر مناسب نصب در پارک‌ها و بوستان‌های بزرگ هستند.

انواع پایه چراغ پارکی

پایه چراغ باغی از نظر نحوه تولید و شکل ظاهری، شامل دو مدل کلی لوله‌ای و چند وجهی است. پایه مدل لوله‌ای، دارای سطح مقطع گرد می‌باشد اما پایه چند وجهی در شکل‌های 6، 8 یا 12 وجهی تولید می‌شود. یک مدل پایه چراغ لوله‌ای یا چند وجهی باید با توجه به سرعت باد، آب و هوای محیط نصب، میزان نور مورد نیاز در محل نصب و … انتخاب شود و توصیه می‌شود قبل از خرید یک مدل، حتما با کارشناس صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند.

تفاوت دیگر انواع پایه چراغ پارکی، در براکت یا دسته نگهدارنده پروژکتور آنهاست که در قسمت بالای پایه قرار دارد. براکت در پایه چراغ پارکی می‌تواند در مدل یک طرفه طراحی شود یا اینکه مدل دو طرفه داشته باشد. مدل یک طرفه، مناسب نصب در کنار خیابان یا مسیرهاست اما از مدل دو طرفه برای وسط بلوار استفاد می‌شود.

لامپ مناسب نصب برای پایه چراغ پارکی

برای پایه چراغ پارکی می‌توان از انواع لامپ‌ها استفاده کرد اما در اکثر پایه‌ها، حباب یا سرچراغی تعبیه می‌شود که دارای سرپیچ بوده و می‌توان از لامپ های LED در این سرپیچ ها استفاده نمود. چراغ پایه را بر اساس عملکرد آن انتخاب کنید همچنین به متریال چراغ پارکی نیز توجه داشته باشید برای مثال در شهرهای مرطوب و بارانی، باید از چراغی بادوام در برابر بارندگی استفاده کرد و چراغ‌های دارای روکش که مقاوم هستند، بهترین انتخاب محسوب می‌شوند.

قیمت پایه چراغ پارکی

قیمت پایه چراغ باغی بر اساس یکسری عوامل تعیین می‌شود. عواملی مثل ارتفاع پایه، قطعات جانبی آن، جنس سازه که می‌تواند فولادی، آلومینیومی و… باشد، نوع رنگ کاری پایه، نوع کاربری پایه، کیفیت گالوانیزه، اندازه مقاطع پایه و دیگر موارد مشابه، بر قیمت پایه موثر هستند. پایه‌‌های دارای جنس فولادی و بلندتر، گران قیمت‌تر هستند اما شما برای خرید پایه، باید به ویژگی‌های محل نصب آن توجه کنید و مواردی مثل ارتفاع، مقاطع پایه و جنس آن را مشخص نمایید.

خرید پایه چراغ پارکی

پایه چراغ برای تامین روشنایی پارک‌ها، فضاهای سبز و دیگر محیط‌های مشابه استفاده می‌شود. این مدل پایه به دلیل تاثیرگذاری در زیباسازی فضای شهری، دارای مدل‌ها، ابعاد، سایز و رنگ بندی‌های مختلف است که معمولا مدل‌های ساده‌تر و کوچک‌تر آن مناسب نصب در در فضای سبز کوچک، مجتمع‌های مسکونی و… هستند اما مدل‌های بزرگ‌تر در بوستان‌ها و پارک‌های بزرگی که نیاز به نور بیشتری دارند، استفاده می‌شوند.

می‌توانید پایه چراغ را از کیان پارک تهیه کنید. این شرکت آماده دریافت سفارشات شما می‌باشد و عرضه کننده انواع لوازم ورزشی پارکی، وسایل بازی پارکی، سطل زباله پارکی، نیمکت پارکی، پایه چراغ پارکی و … می‌باشد. کیان پارک از بهترین متریال برای تولید محصولات مذکور استفاده می‌کند و تضمین کننده بهترین کیفیت است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت پایه چراغ و بهره‌مندی از مشاوره خرید، با شرکت تماس بگیرید.