...

محصول به لیست شما اضافه شد.

نیمکت پارکی در مدل ها و طرح های مختلفی موجود است و دارای متریال های ساخت فلزی، آلومینیومی، چدنی و … است. انتخاب متریال نیمکت پارکی بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد برای مثال نیمکت آهنی مناسب استفاده در فضای باز است زیرا بادوام است و در شرایط نامساعد مثل بارندگی یا گرمای شدید، آسیب نمی بیند. نیمکت آلومینیومی هم مثل نیمکت فلزی، مقاوم است اما مزیتی که دارد، وزن سبک تر آن می باشد و جابجایی و نصب آن راحت تر می باشد. نیمکت چدنی هم برای استفاده در پارک ها مناسب است و از سختی و مقاومت زیادی در مقابل فرورفتگی و سایش برخوردار است.

نیمکت پارکی

نیمکت پارکی از انواع مبلمان شهری است که علاوه بر پارک‌ها و بوستان، در مراکز مختلفی مثل معابر خیابان‌ها استفاده می‌شود. این وسیله برای استراحت کوتاه مدت شهروندان کاربرد دارد و همراه با لوازم دیگری مثل پایه و چراغ پارکی یا سطل زباله پارکی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیمکت از نظر ابعاد، شکل ظاهری و متریالی که از آن ساخته شده است، دارای انواع مختلفی می‌باشد و بازه قیمتی متفاوتی هم دارد.

معرفی نیمکت پارکی

نیمکت پارکی، مدلی از نیمکت است که کاربرد آن برای مکان‌های عمومی می‌باشد و شهروندان از آن استفاده می‌کنند. این نیمکت به عنوان بخشی از مبلمان شهری، دارای مدل‌ها و طرح‌های مختلفی است و با توجه به افزایش جمعیت شهرها و گسترش پارک‌ها در مناطق شهری، تولید آن در تنوع طرح‌ها، رنگ‌ها، ابعاد و جنس‌های مختلف، افزایش یافته است. انواع مدل‌های نیمکت پارکی غالبا با ظرفیت 3 نفر تولید می‌شوند و در هر فضایی مثل پارک‌ها که محل تردد عابرین پیاده هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع جنس های نیمکت پارکی

نیمکت پارکی از متریال‌های مختلفی ساخته می‌شود و انتخاب یک متریال مناسب برای ساخت این وسیله بستگی به عواملی مثل شرایط آب و هوایی منطقه دارد. انواع جنس‌های نیمکت به شرح زیر هستند:

نیمکت آهنی

رایج‌ترین متریالی که برای ساخت نیمکت پارکی استفاده می‌شود، آهن است زیرا این جنس از دوام و استحکام بالایی برخوردار می‌باشد و نیمکت ساخته شده از آن می‌تواند در هر وضعیت آب و هوایی استفاده شود. نیمکت آهنی قابل استفاده در شهرهای سرد و گرم می‌باشد و در برابر نور آفتاب یا بارندگی، دچار خرابی نمی‌شود. مزیتی که این جنس نیمکت دارد، قابلیت بازیافت آن است و به محیط زیست آسیب نمی‌رساند همچنین به دلیل آنکه سنگین است و در محل نصب می‌شود، احتمال سرقت آن کمتر است.

نیمکت آلومینیومی

از آلومینیوم هم برای ساخت نیمکت پارکی استفاده می‌شود و می‌توان نیمکت با این جنس را به رنگ‌های مختلفی رنگ آمیزی کرد. نیمکت آلومینیومی دارای ظاهری مدرن و شیک می‌باشد و علاوه بر پارک‌ها، قابل استفاده در محیط‌های صنعتی و تجاری هم می‌باشد. نیمکت آلومینیومی از وزن سبکی هم برخوردار است و به همین دلیل جابجایی و نصب آن به نسبت نیمکت‌های فولادی یا چدنی، راحت‌تر است. این جنس نیمکت غالبا در محیط‌هایی که نیاز به جابجایی مکرر نیمکت است، استفاده می‌شود.

نیمکت چدنی

نیمکت دارای جنس چدنی هم می‌باشد. چدن به دلیل سختی و مقاومت در برابر فرورفتگی و سایش، قابلیت شکل‌پذیری بدون شکنندگی، انعطاف پذیری بالا، مقاومت زیاد و ریخته‌گری آسان، از بهترین متریال‌ها برای ساخت نیمکت پارکی است. این فلز نسبت به خوردگی و زنگ زدگی، دوام زیادی دارد و می‌توان از آن در شهرهای دارای آب و هوای مرطوب و یا شهرهای خیلی گرم استفاده کرد. مزیت دیگر نیمکت چدنی، زیبایی ظاهری آن است البته به دلیل آنکه قیمت زیادی دارد، کمتر در پارک‌ها و بوستان‌ها استفاده می‌شود و معمولا با آهن، چوب یا چوب پلاست ترکیب می‌شود تا هزینه ساخت کمتری داشته باشد. در این روش از ساخت نیمکت جدنی، قالب اصلی نیمکت از جنس چدن یا ریخته‌گری آلومینیوم ساخته می‌شود و جنس تکیه‌گاه و نشیمنگاه نیمکت هم از چوب، چوب پلاست یا آهن است.

نیمکت چوبی

متریالی پراستفاده برای ساخت نیمکت، چوب است زیرا قیمت مناسبی دارد و می‌توان مدل‌های مختلفی از نیمکت را با آن ساخت. نیمکت چوبی با فضای سبز پارک‌ها و بوستان‌ها، هماهنگ می‌شود و تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن فضا دارد. این متریال از نظر راحتی نشیمنگاه و تکیه‌گاه نیز کاملا راحت است همچنین به دلیل وزن سبکی که دارد، به راحتی می‌توان آن را جابجا کرد. نیمکت پارکی چوبی برای استفاده در مکان‌های پر تردد، به صورت دائمی نصب می‌شود تا دچار مشکلاتی مثل واژگونی یا دزدی نشود.

نیمکت پارکی چوبی با وجود مزایای زیادی که مثل قیمت مناسب و زیبایی ظاهری دارد، اما دارای معایبی هم می‌باشد از جمله آنکه به نسبت سایر متریال‌ها، زودتر دچار پوسیدگی شده و در فضای باز که در معرض بارندگی یا نور خورشید است، آسیب می‌بیند همچنین در معرض هجوم آفات می‌باشد. این نیمکت بهتر است در پارک‌های سرپوشیده استفاده شود تا هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری داشته باشد.

نیمکت چوب پلاست

از پلاستیک هم برای ساخت نیمکت استفاده می‌شود و نوع پلاستیک مورد استفاده، کامپوزیت چوب پلاستیک است که ظاهری بسیار طبیعی دارد. این متریال از ترکیب پلاستیک بازیافتی و چوب ساخته می‌شود و در برابر عوامل خورنده و ساییدگی، مقاوم می‌باشد. کامپوزیت چوب پلاستیک، استحکام کافی برای تبدیل شدن به یک نیمکت پارکی را دارد و هزینه ساخت آن نیز پایین است. نیمکت چوب پلاست مثل نیمکت چوبی، وزن کمی دارد و برای استفاده در محیط‌های پرترددی همچون پارک‌ها، به صورت دائم نصب می‌شود.

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی

ابعاد استاندارد نیمکت شامل به صورت زیر است:

  • ارتفاع 107 تا 122 سانتی‌متر
  • عرض 51 تا 76 سانتی‌متر
  • عمق 35 تا 61 سانتی‌متر
  • ارتفاع پشتی 46 تا 61 سانتی‌متر
  • طول استاندارد 150 سانتی‌متر به بالا

نیمکت دارای این ابعاد مناسب نشستن 3 تا 4 نفر می‌باشد.

قیمت نیمکت پارکی

قیمت نیمکت پارکی تحت تاثیر چند عامل است و مهم‌ترین عامل موثر، متریال مورد استفاده برای ساخت نیمکت می‌باشد. نیمکت‌های چدنی و فلزی CNC، قیمت بالاتری به نسبت نیمکت‌های چوبی و بتنی دارند همچنین ابعاد نیمکت بر قیمت آن موثر است. در نیمکت‌های فلزی، مواردی مثل نوع و ضخامت ورق استفاده شده، نوع و ضخامت لوله استفاده شده، نوع طراحی و میزان برشکاری ورق، نوع مونتاژ، مقدار جوشکاری و پیچ به کار رفته و … تعیین کننده قیمت نهایی می‌باشند ضمن اینکه کیفیت رنگ‌آمیزی و مدل نیمکت، بر قیمت آن موثر است. به دلیل ثابت نبودن قیمت نیمکت پارکی، شما می‌توانید برای استعلام قیمت دقیق، با شرکت کیان پارک تماس بگیرید.

خرید نیمکت پارکی

برای سفارش ساخت نیمکت پارکی می‌توانید از طریق شرکت کیان پارک اقدام کنید. این شرکت در زمینه تولید لوازم و تجهیزات پارکی فعالیت می‌کنند و تولید کننده وسایلی مثل سطل زباله پارکی، پایه چراغ پارکی، وسایل ورزشی، وسایل بازی و … می‌باشد. متریال‌هایی که کیان پارک برای ساخت تجهیزات استفاده می‌کند، بهترین کیفیت را دارند و طرح، مدل و رنگ وسیله به سیلقه مشتری است. می‌توانید با شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. سپس سفارش خود را برای ساخت نیمکت پارکی ثبت کنید.