...

محصول به لیست شما اضافه شد.

وسایل ورزشی پارکی شامل مدل های زیادی هستند و مناسب گروه سنی بزرگسال می باشند. یکی از این وسایل، فوتبال دستی است که در مدل های 2 نفره و 4 نفره طراحی می شود همچنین میز پینگ پونگ را هم می توانید به لیست وسایل ورزشی پارک اضافه کنید که مدل های چوبی، فلزی و… دارد. پایه و سبد بسکتبال، میز شطرنج، میز تخته نرد، میله بارفیکس، پرس اسکات، نیمکت شنا سوئدی، زیربغل نشسته قایقی، فیله کمر، تخته دراز نشست و… از دیگر وسایل ورزشی پارکی هستند که در میان جوانانان، نوجوانان و حتی افراد میانسال، محبوبیت زیادی دارند.

وسایل ورزشی پارکی

وسایل ورزشی پارکی، دستگاه‌ها و تجهیزاتی هستند که در اماکن عمومی مثل بوستان‌ها، فضای سبز، پارک‌ها و … نصب می‌شوند. این وسایل شامل انواع مختلف مناسب کودکان و بزرگسالان هستند و با توجه به استفاده آسانی که دارند، محبوب خیلی از افراد هستند. از وسایل ورزشی پارکی می‌توان به دوچرخه ثابت، بارفیکس، میز شطرنج، سبد و پایه بسکتبال و … اشاره کرد که عمدتا جنس فلزی دارند.

وسایل ورزشی پارکی چیست

شهرداری‌ها و نهادهای وابسته، انواع وسایل ورزشی را در اماکنی مثل پارک‌ها و بوستان‌ها نصب می‌کنند تا افرادی که به دلیل آپارتمان نشینی و مشغله‌های کاری فرصت رفتن به باشگاه ورزشی را ندارند، بتوانند از این وسایل استفاده کنند. وسایل ورزشی پارکی، دستگاه‌ها و تجهیزاتی هستند که برای فعالیت‌های ورزشی و تناسب اندام کارایی دارند. این دستگاه‌ها، شامل انواع مختلف می‌باشند و استفاده از آنها، آسان و رایگان است. افراد می‌توانند برای تمرینات متنوع و چندگانه و همچنین ورزش‌های گروهی، از وسایل ورزشی پارکی استفاده کنند و از ورزش در فضای باز و طبیعی لذت ببرند.

انواع وسایل ورزشی پارکی

تجهیزات ورزشی پارکی، تنوع زیادی دارند و کارایی هر یک از آنها متفاوت است. اگر قصد مجهز کردن پارک با لوازم ورزشی را دارید، لازم است با این وسایل آشنا شوید که در ادامه به طور کامل معرفی کرده‌ایم:

دستگاه دوچرخه ثابت

یکی از اصلی‌ترین تجهیزات ورزشی پارکی، دوچرخه ثابت است. این دستگاه باعث تقویت اندام‌های مختلفی از بدن به خصوص پاها می‌شود و به تقویت زانوها و مفاصل ران کمک می‌کند. دستگاه دوچرخه ثابت از جنس فلز ساخته می‌شود و دارای سایز و ابعاد استاندارد می‌باشد. دستگاه دوچرخه ثابت پارکی به نسبت مدل باشگاهی، ابعاد کوچک‌تری دارد و طراحی آن ساده‌تر است. این دستگاه شامل یک میله پایه سرتاسری است که از یک طرف به نشیمنگاه و از طرف دیگر به دسته ها متصل است. پدال های دوچرخه هم بر روی همان میله پایه قرار دارند.

دستگاه ورزشی گام زن

دستگاه ورزشی گام‌زن از جمله تجهیزات بدنسازی پارکی است. این دستگاه باعث تقویت قلب و عروق می‌شود و برای تقویت عضلات پا و ران نیز مفید است. دستگاه ورزشی گام زن، کاربرد همان پیاده‌روی را دارد و حین استفاده از آن، دست و پای مخالف به طور همزمان حرکت می‌کنند. نحوه استفاده از دستگاه گام زن یا پاندول، به این صورت است که با گرفتن دستگیره‌ها، پاها باید روی پدال‌ها قرار بگیرند و سپس به آرامی مثل حرکت پاندول ساعت، پاها به سمت چپ و راست حرکت داده شوند.

برای ساخت دستگاه پاندول، از قطعات و لوله‌های ضخیم استفاده شده است و استقامت بالایی دارد. همچنین برای افزایش دوام دستگاه، رنگ آمیزی هم روی آن انجام می‌گیرد و اکثر مدل ها دارای دو رنگ هستند.

اسکی فضایی

در لیست وسایل ورزشی پارکی، دستگاه اسکی فضایی هم قرار دارد که شبیه به دوچرخه ثابت می‌باشد. این دستگاه از آنجایی که تمام اندام‌های بدن و عضلات را درگیر می‌کند، دستگاهی بسیار مفید و محبوب است. می‌توانید در کنار سایر وسایل ورزشی، اسکی فضایی یا الپتیکال پارکی هم تهیه کنید. این دستگاه از دو دستک تشکیل شده است که یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک است.

میز شطرنج

میز شطرنج، از تجهیزات ورزشی ثابت در بوستان‌ها و پارک‌هاست و در میان بزرگسالان بسیار پرطرفدار است. این وسیله ورزشی به صورت تکی و فقط برای بازی شطرنج یا به صورت ترکیبی با بازی تخته نرد، تولید می‌شود. میز شطرنج، ابعاد مختلف کوچک تا بزرگ را دارد و برای ساخت آن از جنس‌های رایجی مثل چوب، فلز یا پلاستیک استفاده می‌شود.

دستگاه قایقرانی

دستگاه قایقرانی پارکی جزو دستگاه‌های ورزشی ثابت در پارک‌هاست که برای تقویت عضلات کمر، دست و پا کاربرد دارد. این دستگاه را هم می‌توانید به لیست خرید خود اضافه کنید.

دستگاه دو فرمان

از لوازم ورزشی پارکی مناسب افراد بزرگسال، دستگاه دو فرمان پارکی است. این دستگاه برای تقویت عضلات شانه، بازوها و مچ دستان استفاده می‌شود و با توجه به کاربردی که دارد، در اکثر پارک‌ها نصب می‌شود.

دستگاه بارفیکس چرخشی

از انواع تجهیزات ورزشی پارکی، دستگاه بارفیکس چرخشی است که کارایی آن شبیه به بارفیکس معمولی می‌باشد. این دستگاه را برای تقویت عضلات بالاتنه و عضلات زیر بغل استفاده می‌کنند همچنین باعث تقویت ماهیچه‌های پهلو هم می‌شود.

پروانه پا باز پارکی

یکی دیگر از لوازم ورزشی پارکی، دستگاه پروانه پا باز است که از تجهیزات بدنسازی محسوب می‌شود.  این دستگاه باعث چربی سوزی پهلوها و تقویت عضلات دست و پا می‌شود و با توجه به محبوبیت زیادی که دارد، در اکثر پارک‌ها نصب می‌شود.

پرس جلو پا

برای مجهز کردن پارک به دستگاه ورزشی مخصوص پا، می‌توانید دستگاه پرس جلو پا را بخرید. این دستگاه، عضلات پا و ماهیچه‌های ران را تقویت می‌کند و جزو دستگاه‌های بدنسازی سنگین محسوب می‌شود.

قیمت لوازم ورزشی پارکی

یکی از موضوعات مهم در زمان خرید وسایل ورزشی پارکی، قیمت این لوازم است. قیمت لوازم ورزشی پارکی، رقم ثابتی نیست زیرا بستگی به چند مورد به شرح زیر دارد:

  • کیفیت ساخت وسایل
  • متریال مورد استفاده برای ساخت لوازم
  • حجم سفارشات مشتری
  • ابعاد و اندازه لوازم
  • تک کاره یا چند کاره بودن وسیله ورزشی
  • شرکت ارائه دهنده لوازم
  • خدمات نصب و آموزش استفاده از وسایل
  • گارانتی لوازم

با توجه به متغیر بودن قیمت وسایل ورزشی پارکی، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات در این زمینه با شرکت کیان پارک تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

خرید وسایل ورزشی پارکی

همه مدل لوازم بازی و وسایل ورزشی پارکی مخصوص کودکان و بزرگسالان را شرکت کیان پارک تولید می‌کند. شما می‌توانید برای تجهیز پارک و بوستان شهری به این وسایل، از شرکت کیان پارک مشاوره دریافت کنید تا شما را با توجه به بودجه‌ای که دارید، برای انتخاب لوازم راهنمایی کنند. همچنین ارائه دهنده خدمات آموزش رایگان استفاده از وسایل هستند. این شرکت، از بهترین متریال‌ها برای تولید لوازم ورزشی پارکی استفاده می‌کند و لوازم از کیفیت ساخت عالی برخوردار هستند. جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره‌های لازم، هم‌اکنون می‌توانید تماس بگیرید.